Haber

Bülent Turan’ın 3 yıl önceki açıklaması yine gündem oldu: Açıklıyorum, Kılıçdaroğlu adaysa ben de adayım.

CHP Genel Lideri 6 Tablonun cumhurbaşkanı adayı oldu Kemal KılıçdaroğluAK Parti Grup Başkanvekili açıklamasının ardından Bülent Turan‘nin 2020’deki açıklaması yeniden gündeme geldi.

AÇIKLAMAYI PAYLAŞIN 3 YIL ÖNCE

Turan’ın daha önce 3 kez söylediği “Kemal Kılıçdaroğlu’nu 2023’te cumhurbaşkanı adayı olarak ilan ediyorum ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığına adayım” açıklamasını paylaşan sosyal medya kullanıcıları, Turan’a, “Görür müsünüz?” aday olmak mı?” diye sordu.

GÜRSEL TEKİN: BAŞARILAR

Bu paylaşımlara CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de “Tebrikler. Hayırlı olsun” diyerek katıldı.

NE DEDİ?

Turan’ın 3 yıl önce yaptığı açıklama şöyle: Sayın Kılıçdaroğlu, iktidarı eleştirirken, sanki adaymış gibi heyecanla bir an AK Partili arkadaşlarımıza ‘o halde aday olun’ diye atıfta bulundu. Ama sonra ne olur ne olmaz diyerek toplamaya çalıştı. Kılıçdaroğlu’nun şu ana kadar aday olmaması bundan sonra nasıl bir siyaset izleyeceğinin de göstergesi. Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olamayacağı açıktır. Kürsü heyecanı ile anlık bir ifade oldu. Bu sözlerin revize edileceğini göreceksiniz. Kaset operasyonuyla Kılıçdaroğlu’nu genel başkan yapanların izin ve talimat olmadan aday olacağını açıklamaları beklenmiyor. Siyasi arkadaşlarına rağmen aday olamaz. Kılıçdaroğlu siyasette aday olmak veya cumhurbaşkanı olmak için genel lider değildir. Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2023’te cumhurbaşkanı adayı olacağını, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığına adayım.

İşte sosyal medya paylaşımlarından bazıları:

senirkenthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu